Cadılar Bayramı – Halloween

Cadılar Bayramı yani uluslararası arena’da bilinen adıyla Halloween her yıl 31 Ekim’de dünyanın dört bir yanında kutlanan sembol bir etkinlik günü haline gelmiş durumda.

Kostüm temalı özel partilerin ve etkinliklerin düzenlendiği bu özel günde insanlar evlerinde ve organize ettikleri organizasyonlarda birçok tasarım, kostüm ve eğlence aracını kullanarak bu günü daha da özel hale getirmekten zevk alıyor.

Cadılar Bayramı’nın Tarihi

Başlarda kötü ruhları kovma amaçlı düzenlenen ve elinde şeker kutularıyla çocuklar özelinde kutlanan bu özel gün günümüzde hatırı sayılır bir konsept çalışması halini almış durumda. Cadılar Bayramı, yani Halloween’in en doyasıya kutlandığı ülkelerden biri ise kuşkusuz her türlü alışveriş çılgınlığı ve trendin öncüsü olan Amerika.

Kurukafalar

Bal Kabağı

Cadılar Bayramı’nın en önemli simgesi sinsice gülen, yüz çizili balkabağıdır. Hazırlanırken balkabaklarının içi boşaltılır ve gülen yüz şeklinde oyular. İçlerine dilenirse pilli bir mum veya daha gerçekçi bir izlenim vermek için gerçek mum konularak aydınlatılır.

Peki bu eğlenceli günde neler yapılır derseniz, Cadılar Bayramında en çok yapılan aktivite şekerleme tüketmek, dağıtmaktır. Çocuklar o gün kapı kapı gezip ev sahiplerine “şaka mı şeker mi” diye sorarlar. Şayet ev sahibi şakayı seçerse çocuklar türlü türlü şakalar ve korkunçluklar sergilemeye çalışırlar.

Karanlıktaki bal kabakları

Cadılar Bayramı Kostümleri

Çocuk ve yetişkin temalı kostümler, süper kahraman kıyafetleri, ev dekorasyon ürünlerinden tutun da sevimli dostlarımız hayvanlar için giysilere kadar birçok alternatifi Amerikadaki online mağaza ve dükkanlardan sipariş edebilir.

Peki ürün önerilerinde ön plana çıkanlar neler diye sorsak?

Amerikadaniste’nin uzman ekip ve özel üye hizmetleri destekleriyle 3-4 iş gününde kapınıza kadar getirebilirsiniz. Gümrük ile uğraşmadan, ürünüm nerede acaba diye takip derdi olmadan bu özel günün keyfini çıkartmakta özgürsünüz.

Sen yeter ki #Amerikadaniste

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir