hermes kelly bag
Popüler Markalar

Hermès Kelly Bag: Zamansız ikon

İster randevuya ister markete gitmek için evden çıkalım, yanımızda eksik etmediğimiz aksesuarımız çantalardır. Ancak çantalar gideceğimiz yere göre sadece bir aksesuar olmaktan daha fazlası olabilir. Tarzımızı yansıtmak istediğimiz etkinliklerde, kullanacağımız çanta, kim olduğumuzu göstermek için önemli bir parçamız haline gelebilir. Böyle anlar için senelerdir akla gelen ikon isimlerden birisi tabii ki Hermes çantalardır. Bu çantalar; nadirlikleri, sofistike tarzları, işçilikleri ve özdeşleşmiş oldukları lüks hayat tarzıyla kırmızı halıların vazgeçilmezlerindendir.

Çıktıkları günden bu yana vazgeçilmez hale gelen bu çantalarla alakalı merak ettiğiniz her şey bu yazıda. Hermes çantalarının kökenlerini, tarihlerini, bugüne kadar nasıl geldiklerini ve çok daha fazlası… Bu çantaların modellerini, özelliklerini, ve nasıl edinilebileceklerini anlattığımız bu yazıya gelin birlikte bakalım!

Hermès Kelly Bag Hakkında Merak Edilenler

Bu zamansız çanta ilk olarak “Sac à dépêches” adıyla 1930’larda tanıtıldı. 1956’da Monaco Prensesi Grace Kelly’nin onu hak ettiği üne ulatştırmasıyla zamansızlığını kazandı. Kelly’nin çantayla beraber bir dergi kapağındaki fotoğrafının basımından beri “Kelly Bag” olarak anılıyor. Bu çantaların her biri neredeyse bir gün süren bir işlem ile elle üretilen bir ustalık eseri. Bu sebeple, çantalar işinin ehli Hermes ustaları tarafından, nadir bulunan deri malzemelerle üretiliyor. Özel olarak üretilen bu çantaların her biri saatler süren bir çaba gerektiriyor. Hermes Kelly çanta fiyatını elle üretilmesi nedeniyle sonuna kadar hak ediyor. Bu özelliğin yanına son kalite deri yapısı hem de zamansız tasarımı gibi nitelikleri de ekleyebiliriz. Siz de Hermes imzası taşıyan veya dilediğiniz başka çanta modellerini Amerikadaniste üzerinden sadece birkaç basit adımı izleyerek edinebilirsiniz.

Hermès Kelly Kimdir?

Kelly baglerin ismini aldıkları Grace Kelly, 1950’lerin ünlü film yıldızlarındandır. Amerikalı olan Kelly, sonrasında Monaco’nun prensesi olmuştur. Hermes marka çantalar Kelly tarafından hamileliğini saklamak için kullandığından beri bir moda simgesi haline gelmiştir. İlerleyen dönemlerde de prestijli yapısını devam ettirerek zamansızlığını kazanmıştır. Bu sayede, Hermes Kelly bag olarak ikon haline gelmiştir. Grace Kelly’nin tarzı ile bütünleşerek kendi imajına sahip olmuştur.

Orijinal adı “Sac à dépêches” olan çanta modeli, Grace Kelly’nin ünlü kapak fotoğrafının basımından tam bir sene sonra “Kelly” adıyla anılmaya başlanmıştır. Günümüzde Grace Kelly’yle özdeşleşmiş bu çantalar, sizin de kendi tarzınızı yansıtmak için kullanabileceğiniz ürünlerdir. İstediğiniz Hermes çanta modellerini yurt dışından sipariş etmek için siz de kolayca Amerikadaniste’ye üye olabilirsiniz.

Kelly’nin Uzun ve Lüks Tarihi

Hermes Kelly çantalar, 1950’lerde Grace Kelly’yle özdeşleşmesiyle lüksün ve yüksek modanın simgesi haline gelmiştir. Ancak bu çantaların tarihçesine bakıldığında şirketin çok daha farklı bir noktadan kadınların kollarına lüksü ulaştırmaya doğru ilerlediğini görüyoruz. Orijinal Hermes çantaların tarihçesi, atlar için yem torbaları ve eyerler üreten bir aile şirketine dayanıyor. Ancak zamanla trenler ve arabalar ortaya çıktı, atlar ulaşım için kullanılmamaya başlandı. Bu durumun etkisini hisseden marka; sandık, cüzdan, bavul gibi ürünler de üretmeye başladı. 

Charles-Emile Hermès’in şirket yönetimini devralması ise her şeyi değiştiren noktalardan bir tanesi oldu. Charles-Emile Hermès; şirketi daha özel çanta modellerinin dikilmesi yönünde ilerletti. Markayı uluslararası pazarda güçlendirmeyi hedefledi. Daha sonra çocuklarının da yardımı ile “Haut à Courroies” çanta modelini geliştiren Hermes; özel deri dikim tekniği sayesinde dikkatleri üzerine çeken bir marka haline gelmeye başladı.

1935 yılında üretilen “Sac à dépêches” modeli ise markanın asıl ününe kavuşmasını sağladı. Paparaziler, Monaco Prensesi olan Grace Kelly’nin elinde tuttuğu bu model bir çanta ile fotoğrafını çekti. Bu fotoğrafın Times dergisinin kapağına çıkmasıyla bu çantalar Hermes Kelly olarak anılmaya başladı. Zamanla daha fonksiyonel hale gelen bu çantaların her birini Hermes ustalarının ellerinden çıkan sanat eserleri olarak değerlendirebiliriz. Senelerdir “Kelly Hermès” dendiği zaman moda tutkunlarının ve defilelerin gözdesi olarak akla bu çantalar geliyor. Kelly çantalar, az sayıda üretilen farklı modelleriyle lüks ve sofistike görünümünden asla taviz vermiyor. Grace Kelly’nin kolunda simgelediği yüksek moda seviyesini bugün hala koruyor.

hermes çanta

Ünlü İsimler Kelly’yi Çok Seviyor

Grace Kelly’nin kolunda ününü kazanmaya başlayan Kelly çantaları günümüzde Kim Kardashian, Lady Gaga ve Victoria Beckham gibi başka ünlüler de kullanmayı sürdürüyor. Çantaların Kelly’nin kolunda kazandıkları prestij sayesinde, ünlüleri paparazilere yakalanacakları ortamlarda taşımaya yöneltiyor. Kırmızı halı etkinlikleri, galalar, önemli partiler ve sosyal olaylar… Birçok ünlü ertesi gün fotoğraflarının basılacağı etkinliklerde Hermes çantaları ile boy gösteriyor. Senelerdir ünlüler tarafından tercih edilen bu çantalar, günümüzde reddedilemeyecek şekilde şık ve yüksek statünün bir ikonu haline gelmiştir. 

Hermès Kelly Çantalarının Özellikleri ve Fiyatları

Kalitesini ve zamansızlığını günümüzde koruyan Kelly çantaları, kendi başına ikon haline gelen farklı modellere sahiptir. Hermes Kelly Mini modeli, daha küçük boyutlara sahip bir çantadır. Diğer taraftan Hermes Kelly 25, adını uzunluğunun 25 santimetre olmasından alan daha büyük modelidir. Mini Kelly Hermes çantalar ise 20 santimetre uzunluğa sahiptir. Bu çantaların fiyatları, kullanılan derinin malzemesine ve işçiliğinin kalitesine göre değişiklik gösterir. Kullanılan malzemeler arasında, timsah, devekuşu ve yılan derisi gibi lüks seçenekler bulunmaktadır. Her gelen çanta, yanında bir üretici damgası ve seri numarası ile gelir. Bu orijinalliğinin ve otantikliğinin bir göstergesidir. Hermes çanta fiyatları; kullanılan malzemelerin lükslüğüne, işçiliğin özenine ve ürünün otantiklikliğine uygun olacak şekilde belirlenir. Siz de Hermes çanta modellerine en uygun kargo fiyatlarıyla Amerikadaniste sitesinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de Hermès Kelly Bag Satılıyor mu?

Türkiye’de Hermes mağazaları bulunmaktadır. Orijinalliğinden emin olmak için bu mağazalardan veya yetkili satıcılardan bu çantaları ediniz önemlidir. Bu çantaların nadirliği ve lükslüğü sebebi ile sahte satıcılardan uzak durmaya dikkat etmek gerekir. Amerikadaniste gibi garanti sağlayan platformlardan istediğiniz çantalarını satın almak güvenli bir yol olacaktır. İstediğiniz renk ve modeldeki çantayı seçerek Amerikadaniste.com’un Benim İçin Al yöntemiyle sipariş edebilirsiniz.

Hermès Kelly Çantası Nasıl Satın Alınır?

Hermes’in kendi web sitesi, mağazaları ve amerikadaniste.com gibi güvenli satıcılardan Hermes çantası satın alabilirsiniz. Orijinal Hermes çanta fiyatları, her modelin sınırlı sayıda üretiminden dolayı satıcılarda değişiklik gösterebilir. Bu sebeple farklı satıcılardaki orijinallikleri kontrol edilmelidir. Güvenilir satıcılar aracılığıyla istediğiniz model çantaya ulaşmak daha mümkün olabilir. 

Alacağınız Hermes çantanın orijinalliğinden emin olmak için aldığınız çantanın seri numarasını ve üretici damgasını kontrol etmeyi unutmamalısınız. Siz de hak ettiğiniz zariflikteki Hermes çantanızı seçmek ve kullanmaya başlamak için, Amerikadaniste’ye hemen kayıt yaptırabilirsiniz!

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply